newsy rss Internetowe konta bankowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Wiadomości

Banki


Bank Pekao zaprzecza doniesieniom Wyborczej. Nie planuje jeszcze przejęcia Aliora
Pekao nie ogłosi w marcu fuzji z Aliorem jak sugerowała Gazeta Wyborcza - takie jest oficjalne stanowisko banku. Podobnie jak Alior analizuje tylko możliwości współpracy.

Banki ostro w dół po słowach Glapińskiego. Stopy niskie aż do 2020 roku?
Kredytobiorcy po wczorajszej konferencji prezesa NBP mogą spokojniej patrzeć w przyszłość. Perspektywa utrzymania niskich stóp jeszcze przez dwa lata zbiła jednak kursy banków giełdowych. W czwartek zachwiały one rynkiem.

Pomoc dla frankowiczów w drodze. Specjalna komisja zajmie się prezydenckim projektem
Podkomisja ma nowego szefa i już pierwsze posiedzenie za sobą.

Obciążenia publiczne banków rosną. Tylko małą część odbiły sobie na klientach
Pieniądze zarabiane przez banki to łakomy kąsek dla polityków. Budżet państwa ma nieograniczone potrzeby, a banki mają fundusze. Rosnące daniny banki częściowo odbiły sobie na klientach. Częściowo - bo na szczęście jest jeszcze konkurencja na rynku.

Miliardowy zysk Pekao. Świetna końcówka roku dla banku
Chociaż analitycy spodziewali się poprawy wyników, to jednak nie w takiej skali.

Banki PZU zaatakują pozycję PKO BP. 300 mld zł aktywów za trzy lata
Prezes PZU wstrzymuje się z deklaracjami odnośnie łączenia Pekao z Aliorem. Jednocześnie chce, żeby jego banki przyśpieszyły rozwój. Za trzy lata mają mieć tyle aktywów, ile obecnie ma PKO BP.

Idea Bank z niższym zyskiem. Prezes zapowiada ograniczenie liczby oddziałów
Idea Bank odnotował 230,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 440,85 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Frankowicze doczekają się przewalutowania. Cymański: nie mogą wyjść na tym lepiej niż złotówkowcy
Nadzieje frankowiczów na wprowadzenie ustawy umożliwiającej przewalutowanie kredytów prawie już zgasły, ale wiele wskazuje na to, że rozwiązanie to w końcu zostanie wprowadzone.

Szykuje się wielkie przejęcie we Włoszech. Bohaterem najstarszy bank na świecie
Monte dei Paschi di Siena, bank z ponad pięćsetletnią tradycją, może zostać połączony z inną instytucją finansową. Wszystko zależy od rządu Włoch.

Wyniki mBanku. Zysk netto spada
mBank odnotował 1 091,53 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 1 219,28 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

BZ WBK tworzy nową instytucję. Będzie zajmować się kredytami hipotecznymi
W Polsce powstanie nowy bank hipoteczny. BZ WBK już podjęło decyzję w tej sprawie. Instytucja może zacząć działać w przyszłym roku.

Tanie kredyty do końca 2019 roku? Goldman Sachs zmienia prognozy
Według analityków Open Finance, dzięki niskiemu oprocentowaniu kredytów hipotecznych, Polacy zaoszczędzili już w sumie ponad 22 mld zł.

Kredyt we frankach. Frankowicze chcą, by sąd wezwał Morawieckiego na świadka
Albo premier mija się z prawdą, albo za jego prezesury w BZ WBK panował bałagan i umowy kredytowe są nieważne - uważa stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu. Zapowiada wnioski do sądu o wezwanie Mateusza Morawieckiego w charakterze świadka.

BZ WBK dostał zgodę na przejęcie Deutsche Banku Polska. Jeszcze został KNF
BZ WBK ma już prawie otwartą drogę do finalizacji przejęcia Deutsche Banku. UOKiK wydał zgodę i trzeba jeszcze akceptację Komisji Nadzoru Finansowego. Teraz ma szansę wyprzedzić Pekao na drugiej pozycji na rynku.

Ile zarabiają prezesi banków. Wielkie przetasowanie na szczytach
W polskich bankach prezesi zarabiają za dużo. Taki wniosek można wysnuć, patrząc na zyski instytucji po odejściu drogich menadżerów. Przyjście tańszych prezesów wcale nie obniżyło wyników.

Na lokacie nie zarobisz. Zobacz, gdzie zamiast tego możesz trzymać pieniądze
Banki mają za dużo pieniędzy i nie śpieszą się, by podnosić odsetki od lokat. Obecnie wystarczy, że same kupią obligacje państwowe i już zarabiają na pieniądzach klienta. Pytanie tylko dlaczego klient sam nie kupi obligacji?

PKO BP poprawia wyniki. Ponad 3 mld zł zysku
PKO BP w ubiegłym roku udzielił kredytów hipotecznych na kwotę blisko 13 mld zł.

Rekordowa dotacja od rządu. Dostanie ją największy bank inwestycyjny na świecie
JP Morgan dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski. Więcej dostał u nas tylko IBM.

Stopy procentowe bez zmian. Przynajmniej do końca roku
Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła decyzję.

Dywidendy banków mocno w górę. Prawie 5 mld zł trafi do akcjonariuszy
Akcjonariusze banków dostaną potężny zastrzyk pieniędzy w tym roku. To duży przełom, bo nadzór rynkowy nie pozwalał przez ostatnie lata wypłacać zysków. Szczególnie zadowolone będzie PZU. I Skarb Państwa, który już czeka na podatek od dywidend.Informacje o nowościach:
Oferta banków:
Internetowe konta online
Chcesz założyć konto bankowe? Porównaj i sprawdź oferty na jednej stronie.

Porównaj karty kredytowe
Poznaj bogatą ofertę polskich banków i wybierz najlepszą kartę dla siebie.