newsy rss Internetowe konta bankowe
strona główna mapa strony kanały RSS

Kursy walut NBP 2020-07-09
USD3,9486-0,45%
EUR4,4738-0,00%
CHF4,2081-0,09%
GBP4,9914+0,43%

Promocje bankowe

Porównamy dla Ciebie promocje w 20 bankach


Wiadomości
Redukcja emisji CO2. Przed szczytem UE znaleźliśmy sojuszników
Szczyt UE odbędzie się w Brukseli 23-24 października. Ma uzgodnić nowy cel redukcji emisji CO2 w UE po 2020 roku. Jak zareagował rynek walutowy na decyzję Rady Polityki Pieniężnej?
Rada Polityki Pieniężnej na dzisiejszym posiedzeniu obniżyła stopę referencyjną o 50 punktów bazowych i od jutra będzie ona wynosić 2,00 procent w skali rocznej. Minister zdrowia zdecyduje, co można sprzedać w sklepiku szkolnym
W projekcie nowelizacji ustawy zaproponowano zakaż sprzedaży żywności o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych.
Gospodarka: Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji Donald Tusk znalazł się w arcytrudnej sytuacji


Bezpieczeństwo kart kredytowych w okresie wakacyjnych urlopów

2009-08-04

Wybierając się w wakacyjną podróż warto starannie rozważyć dobór karty kredytowej, która zapewni nam nie tylko korzystne warunki oprocentowania, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo transakcji i nas samych.

W czasie wakacji Polacy chętnie korzystają z usług biur podróży, ale też często organizują urlopy na własną rękę, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Planując wakacje, chcemy zrelaksować się  i wypocząć tak, jak lubimy. Ważne, aby podczas urlopu nie zapominać o niezbędnych środkach ostrożności. Niespodziewane wypadki, nieprzyjemne sytuacje, czy drobne kradzieże zdarzają się w podróży aż nader często, dlatego warto zadbać o poczucie bezpieczeństwa i narzędzia, które je nam zapewnią. Jednym z nich może być karta kredytowa, dzięki której podczas podróży zabezpieczymy nie tylko nasze środki finansowe, ale przede wszystkim nas samych. Pakiety ubezpieczeń często oferowane są bezpłatnie razem z plastikiem.

Jak się okazuje, nie do końca ufamy transakcjom bezgotówkowym, dlatego często zamiast kart wybieramy gotówkę. Przygotowując się do wyjazdu, raczej nie przeglądamy ofert kredytówek. Warto jednak zapoznać się  z ofertą banków i wybrać produkt, który będzie dla nas najodpowiedniejszy. Możliwości jest wiele – konkurencja w sektorze kart kredytowych wymusza na bankach wprowadzanie coraz bardziej rozbudowanych pakietów usług dodatkowych i bonusów do kart.  

Bezpieczeństwo transakcji
Największą zaletą  karty kredytowej używanej za granicą jest stały dostęp do środków finansowych bez konieczności zabierania ze sobą dużych kwot w gotówce i wymiany walut. Standardem jest dziś dodawanie do kart pakietów ubezpieczeniowych chroniących od nieuprawnionego użycia karty i kradzieży zawartych na niej danych. Pakiety te oferowane są za darmo lub za opłatą do ok. 4 zł miesięcznie. Skorzystanie z ochrony wymaga jednak szybkiego zgłoszenia zagubienia lub kradzieży karty. Warto więc przed wyjazdem zanotować numer telefonu, pod którym można zastrzec lub zablokować kartę kredytową, aby nie przysporzyć sobie dodatkowego stresu w podróży. Nie zaszkodzi również zapytać, czy bank oferuje kartę zastępczą na wypadek kradzieży i ile trwa jej dostarczenie poza granice kraju (taką usługę ma w swoim pakiecie m.in. Millennium Bank). Najczęściej w pakiecie ubezpieczenia karty poza zabezpieczeniem środków na karcie i sytuacjami nieuprawnionego jej użycia, znajdziemy również ubezpieczenie towaru zakupionego za pomocą karty, a do zakupionych plastikiem biletów lotniczych i wycieczek – ubezpieczenie od zagubienia bagażu, opóźnień w dostarczaniu bagażu i pokrycia kosztów związanych z opóźnieniem lotu.  

Bezpieczeństwo podróżującego
Szczególnie ważne w czasie wyjazdów zagranicznych jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia, coraz częściej dodawane jako bonus do karty kredytowej dostępnej dla klientów o niższych dochodach. W ofercie Deutsche Banku ubezpieczenie od trwałych następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie podróży jest oferowane za darmo w trakcie całego czasu posiadania karty. Z tych samych usług, również za darmo, możemy korzystać, decydując się na jedną z kart oferowanych przez Pekao. Dominet Bank za taką samą usługę żąda 4,5 złotego miesięcznie. W pakiecie ubezpieczenia w czasie podróży znajduje się dodatkowo ubezpieczenie pokrywające transport chorego do kraju, hospitalizację, leki i podróż członka rodziny (lub osoby towarzyszącej) ubezpieczonego. Dla studentów mBank przygotował w tym pakiecie ubezpieczenie OC i ubezpieczenie od wypadków doznanych w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych (koszt roczny to odpowiednio 65 zł i 85 zł).  

Najważniejsze środki ostrożności
Najważniejsze jednak podczas korzystania z karty kredytowej, zarówno w kraju jak i zagranicą, jest zachowanie podstawowych środków ostrożności. Przede wszystkim nie należy przechowywać numeru PIN razem z kartą kredytową. Często banki zastrzegają w umowach, że ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, jeżeli kod dostępu PIN był zapisany na karcie. W trakcie zakupów nie wolno spuszczać karty z oka – w zatłoczonych kurortach nieuważny turysta łatwo może paść ofiarą zeskanowania danych z paska magnetycznego lub kradzieży kodu PIN. W trakcie dochodzenia innych roszczeń z tytułu różnorodnych ubezpieczeń, należy przedstawić bankowi dowody realizowanych transakcji, jak również protokoły policyjne i zaświadczenia od przewoźników – stanowią one podstawę rozpatrzenia wniosków o wypłaty, dlatego tak ważne jest przechowywanie ich aż do powrotu do kraju.

Bonus dla ubezpieczonego
Dodatkowo warto sprawdzić, czy w miejscu, do którego się wybieramy, preferowana jest karta Visa czy karta MasterCard, aby nie doszło do przykrej niespodzianki. Sprawdźmy też, w jakiej walucie bank rozlicza transakcje wykonywane zakupioną przez nas kartą – nieekonomiczne są rozliczenia w dolarach, jeśli wybieramy się do strefy euro i odwrotnie. Banki często współpracują z punktami usługowymi poza granicami naszego kraju – zasięgnijmy więc informacji o możliwości preferencyjnego wypożyczenia samochodu, zakupów z rabatem czy objętych zniżkami biletów. Dla przykładu z kartą kredytową Deutsche Bank możemy liczyć na zniżki w renomowanych sieciach wypożyczalni samochodów.  

Wybierając kartę  kredytową, która ma nam zapewnić wygodne i bezpieczne wakacje, klienci powinni starannie rozmawiać z doradcami. Poświęcony na to czas zaprocentuje doborem karty odpowiedniej dla ich potrzeb i możliwości.

Karty kredytowe Deutsche Bank
Deutsche Bank PBC S.A. posiada w ofercie 3 karty kredytowe z logo Deutsche Bank – Silver, Gold  i Platinum. Wszystkie karty wyposażone są w dwa nośniki danych - chip oraz pasek magnetyczny. Oprócz wyraźnej segmentacji odzwierciedlającej warunki i funkcjonalności skierowane do konkretnych grup klientów, karty Deutsche Bank posiadają szeroki pakiet ubezpieczeń oraz usług dodatkowych. Dla kart Deutsche Bank Silver, Gold i Platinum pakiet ten obejmuje m.in. usługi Assistance, dla kart Gold i Platinum - program Concierge, a dla karty Platinum również bezpłatną usługę Priority Pass, umożliwiającą dostęp  do 500 VIP-owskich saloników na 300 lotniskach na całym świecie. Karty kredytowe Deutsche Bank umożliwiają dokonywanie zarówno transakcji bezgotówkowych, wypłat gotówkowych, transakcji  na odległość (np. zakupów internetowych, zamówień telefonicznych), jak i dokonywania przelewów i zleceń stałych na wskazany rachunek bankowy bezpośrednio z rachunku karty. Karty posiadają ponadto model znoszenia opłat rocznych premiujących aktywnych użytkowników, oraz dają możliwość wydłużenia grace period nawet do 86 dni dzięki „Wakacjom od spłaty”. Klient może otrzymywać SMS-owo przypomnienia  o terminie spłaty karty, ma także możliwość elastycznego definiowania daty zakończenia cyklu rozliczeniowego oraz ustalenia własnego numeru PIN. Karty oferują szereg ciekawych funkcjonalności, w tym program rabatowy „Strefa Rabatów” obejmujący wiele atrakcyjnych ofert i zniżek w sieci ponad 1600 punktów (w tym m.in. zniżki na zakupy w Kate&Kate, Vistula, Wólczanka, Deni Cler, W.Kruk, Monnari, Pabia, Molton, Roy, Smith's, Cartoon Planet, VIP Collection, Big Star, Wine House, Kodak, Dermika Salon&Spa, Denique czy w salonach fryzjerskich Franck Provost, rabat w Poza Showroom, Greenestablishment Showroom, Scabal, czy Indivi Sokalscy oraz w prestiżowych butikach, takich jak Flash, Galilu, Laura Boutique, RS1, Warszawska Nike, Blueberry, a także rabaty w galerii malarstwa i oprawy obrazów Blue-S oraz ArtTu oraz w wypożyczalniach samochodów: Avis, Hertz, Europcar, sklepach sportowych Ski Team, Biker, Ar-Mar: ROWER FOREVER, Free Sport oraz w sieci Gymnasion).


źródło: www.deutsche-bank-pbc.plZobacz więcej:
  Podobne artykuły:

  Do 7 000 pkt na start z kartą kredytową Deutsche Bank Premium Club
  Promocja do 7000 pkt Premium Club na start obowiązuje do 30 czerwca 2011 r. Objęte zostały nią karty kredytowe główne oraz dodatkowe Deutsche Bank Premium Club Gold i Silver.

  Oferta specjalna Zbliżaj kartę i wygrywaj w Banku BPH Oferta specjalna Zbliżaj kartę i wygrywaj w Banku BPH
  Bank rozda 200 ekspresów do kawy w super ofercie Zbliżaj kartę i wygrywaj skierowanej do nowych posiadaczy klasycznych kart kredytowych VISA Banku BPH.

  Najnowsze promocje dla użytkowników kart płatniczych Premium Club Deutsche Bank PBC
  W Deutsche Bank PBC ruszyły oferty specjalne dla użytkowników kart kredytowych Premium Club.

  MultiTransfer z karty kredytowej
  Funkcjonalność elektronicznych płatności MultiTransfer powiększona została o możliwość skorzystania z limitu karty kredytowej.

  Zakupy z Lukas Bankiem oraz MasterCard
  Lukas Bank proponuje darmowe wydanie karty jako uzupełnienie oferty specjalnej 4 Pory Roku, która jest organizowana przez MasterCard.

  MultiBank wprowadza karty bezstykowe payWave
  Wszystkie nowo wyrabiane karty debetowe i kredytowe MultiBanku będą wypukłe i dodatkowo wzbogacone o technologię bezstykową. Do działających już zbliżeniowych kart płatniczych MasterCard PayPass dołączą plastiki Visa payWave.

  Karta płatnicza Impresja już dostępna w systemie płatniczym MasterCard Karta płatnicza Impresja już dostępna w systemie płatniczym MasterCard
  Proponowana przez Bank Millennium karta kredytowa Impresja jest od tego momentu dostępna w systemie płatniczym MasterCard z możliwością płatności zbliżeniowych MasterCard® PayPass™.

  Limitowana edycja karty kredytowej Citibank z okazji 140-lecia Citibanku Limitowana edycja karty kredytowej Citibank z okazji 140-lecia Citibanku
  Z okazji 140-lecia Citibanku w Warszawie S.A. powstała wyjątkowa edycja karty płatniczej ze zdjęciem jednej z pierwszych placówek banku.

  Bądź eko i dokonuj transakcji kartą kredytową MasterCard LUKAS BankuBądź eko i dokonuj transakcji kartą kredytową MasterCard LUKAS Banku
  Promocja płatności bezgotówkowych, to największy cel loterii zorganizowanej przez LUKAS Bank dla użytkowników posiadających karty MasterCard. Do udziału w loterii wystarczą tylko 3 transakcje na min. 10 zł każda.

  Pierwszy raz karta kredytowa z payWave w MultiBankuPierwszy raz karta kredytowa z payWave w MultiBanku
  W ofercie MultiBanku pojawiła się wyjątkowa karta kredytowa Visa zapewniająca wykonywanie płatności bezstykowych – Visa payWave.


  Informacje o nowościach:
  Oferta banków:
  Załóż konto online
  Konta osobiste dostępne online. Sprawdź warunki i wybierz najlepsze.

  Pieniądze dla Ciebie w każdej potrzebie!

  Finansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy

  5 lat gwarancji niezmienności warunków Konto Wyższej Jakości